۱۰ لوگوی برتر دانش آموزی – پایه هفتمی ها + بهترین را شما انتخاب کنید

7

به نام خدایی که واقعا دوست داشتنیه

سلام

اولین سری لوگوهای برتر رو مشاهده می کنید. ممنون میشیم تا انتها، همرو با دقت نگاه کنید و در نهایت بهترین لوگوها رو انتخاب کنید.

همه میتونن در داوری شرکت کنن. پس بشتابید!

 

a (1)

a (2)

a (3)

a (4)

a (5)

a (6)

a (7)

a (8)

a (9)

 

حتما حتما در نظرسنجی انتخاب بهترین لوگو شرکت کنید.

با استفاده از فرم زیر، اظهارنظر کنید.

(اگر فرم را نمی توانید مشاهده کنید، اینجا را کلیک نمایید.)

اشتراک.

درباره نویسنده

۷ دیدگاه

 1. با سلام خدمت تمام دست اندر کاران هنر و ما و این اولیی ها
  در این لوگو ها هر چه هم نباشه خلاقیت فراوانی هست . ( به این منظور نیست که نکتۀ مثبت دیگری وجود ندارد )
  حالا برای اینکه خیلی کلی حرف نزنم ، دونه دونه نقد می کنم :
  ۱- داروخانه دکتر یاقوتی : در این لوگو شما به صورت عالی از لوگوی دارو ، به نفع خودت استفاده کردی ، ولی مار در این لوگو اصلا خوب نمایش داده نشده ( پیچ نخورده و مار مانند نیست ) و همین طور مار شما حتی دیده هم نمی شود ( محو و ناپیدا ) ، ذکر این نکته الزامی ست که کتاب یا دفتر زیر لوگو بسیار کلی است و هیچ ارتباطی به نسخه ی پزشکی که در توضیحات فرمودید ندارد ! همین طور یاقوت را که فکر می کنم با layer mask حذف کرده اید اصلا منظور دکتر یاقوتی را نمی رساند و شاید دیده هم نشود ! این بخش لوگو باعث می شود که لوگوی شما بخشی مجهول داشته باشد مانند کتاب یا دفتر زیر لوگو. اگر یاقوت بخشی اصلی لوگو است ، که همینطور هستش ، شما می بایست درخشان تر و پر رنگ تر ، این یاقوت را نشان می دادید !
  ۲- داروخانه گیل : ایراد خاصی بر لوگوی زیبای شما وارد نیست کمی می توانم به سرکش ” گ ” اشاره کنم که خیلی خوب نیست ( خوبه صرفا یکم می شد بهتر باشه! ) و ایراد اصلی اگر نوشته ای که زیر لوگو است جزوی از لوگو است لوگو را خراب کرده که حالت ارلن را از دست داده ( کف ارلن صاف است و لوگو نیز باید متقارن باشد وقتی اینقدر متقارن و خفن لوگو می سازی اون پایینش رو هم درست کن ! ) همین طور این نوشته اگر جزو لوگو نمی باشد باز هم یک ایراد محسوب می شود و ایراد نامتوازن بودن و نا متقارن بودن و ایرادات داخل پرانتز به وجود می آید . این لوگو از نظر بنده بسیار عالی می شود اگر ایراد نوشته ی زیر برطرف شود( عالیه الان هم ! ) خسته نباشی پهلوان طراح ؟!
  ۳- کمپانی فرش رازی : خب این لوگو حرف های زیادی داره پس خوب گوش کن طراح عزیز :
  شما توی این لوگو انتخاب رنگ خوبی نداشته و من به جای اینکه یاد ترمه و طرح روی فرش ها بیوفتم یاد قطره ای آب میوفتم ! نمی فهمم الان لوگوی کمپانی آب دماونده یا کمپانی فرش ! که بیشتر به اولی شبیه ! ( دوست عزیز ناراحت نشو این قد تند برخورد کردم ولی خب رنگ بندی رو تغییر بده ! (چشمک) ) این نکتۀ اصلی بود که باید می گوفتم و بدون وجود این نکته فقط به خیلی خیلی نمادین بودن کمپانی می توان اشاره کرد و اینکه کمپانی خیلی خوب نشان داده نشده . دیگر چیز های لوگو ات هم بان نکات خوب آن است .
  ۴- شرکت بازرگانی هیراد : لوگوی خوبی دارید ولی ناخوانا می باشد . در کل خیلی ایراد خاصی نمیبینم ! می توانستی در جای گیری حروف و اشکال و نقطه ها بیشتر دقت کنی و در طراحی ” هـ ” خوب عمل نکرده ای ! الف را نیز می توانستی بالاتر قرار بدی که کار رو یکم عجیب و غریب کرده !
  ۵- فاطیما : لوگو بیش از حد جزئیات دارد و در این بخش ایرادی جدی دارد . نظم ذهنی و تقارن لوگو بسیار خوب رعایت شده و قابل تقدیر است . من هر چه هم بخواهیم ایرادات لوگوی شما را کنار گذارم ! نمی شود در کل لوگوی شما نشانه ای از پزشکی یافت . این خطوط سبز هم ربطی به ضربان قلب ندارد و نمادی از آن ها نیست چون اصلا آنقدر واضح نیستند که سرشان معنا و مفهوم بگذاریم و معنی دارشان کنیم .
  ۶- پتروترک : لوگو تقلیدی است و خلاقیت زیادی ندارد و ای طراح اگر می خواستی در این لوگو اسم ” پتروترک ” را بیاوری اصلا موفق نبودی و من پس از ۵ دقیقه با کلی تلاش توانستم این کلمه را پیدا کنم ( پس این رو نمی تونیم نکته ی خوبی از لوگو ات بدونیم ! ) همین طور خشونت فراوانی در لوگو موج می زند که اصلا نشانه ی خوبی نیست ! یعنی نفت شرکت ما خطرناکه و آتش میگیرید ! اگر مفهوم خطوط تیز و تیزی های فراوان در لوگو و یک شعله ی کله مانند و دو چشم به رنگ زرد که اخم کرده است ، چیست ؟ آیا مفهوم دیگری را می رساند ؟ کلا این لوگو در مفهوم ، بیشتر آتش را نشان داده است تا نفت !
  ۷-کشتیرانی خط آبی “بی تا ” : آفرین پهلوان طراح ! لوگوی بسیار زیبایی را طراحی کرده ای ! کاش خوانایی لوگو ” بی تا ” بیشتر بود ولی حال نیز خوب است که به شکل دو دست درآمده که طبق توضیحات شمتا نقاط وسطی نماد سکه است و این سکه ها بین این دو دست و دو جناح و دو تا … جا به جا می شود .
  ۸- چاپاربت : از نظر من این اصلا لوگو نیست و شما طرحی خوب را ناشی کرده اید . در این نظر من به نقد نقاشی شما نمی پردازم و صرف لوگو ها را نقد می کنم . ( آقا واقعا عین نقاشی دراومده کارت ! ولی خب اون اسب رو خوب نمادین قرار دادی و نامه ها نیز اگر ۱ یا ۲ تا بود خیلی جذاب می شد . آتش ها را که دیگر نمی گویم ! اصلا شباهتی به وکتور و نماد ندارد و آتش را نقاشی کرده ای . )
  ۹- روغن نباتی غنچه : آفرین ! باید بگم که این اصلا غنچه نیست . یعنی لوگو حس غنچه باز و بسته و باز شدن غنچه در سیر لوگو را می رساند ولی لوگو غنچه خوانده نمی شود ! همین طور وقتی تایپوگرافی نکرده ای نقطه ها را درک نمی کنم . ولی در کل اگر به دیدی تایپ نگاه نکنیم ، بسیار لوگوی زیبایی را طراحی کرده ای که تقارت و توازن و خوش رنگی آن نیز به این جذابیت لوگوی شما می افزاید .

  با تشکر از هنر و ما و دوستان انتقاد پذیر عزیز . ( ببخشید اگر کمی تند برخورد کرده ام )

پاسخ دهید